česky english deutsch
Tipy pro volný čas

1) TURISTIKA

  • pěší turistika v okolí Horní Berounky patří v dnešní době mezi vyhledávanou sportovní disciplínu. Mnozí ji spojují s tzv. nordic walking nebo-li severskou chůzí. Nordic Walking je nenáročná chůze, nejpřirozenější pohyb člověka, pouze s použitím speciálních holí. Nordic walking se víceméně řadí mezi rekreační sporty, lze ji provozovat v každém věku bez rozdílu fyzické zdatnosti. Turistická mapa a hole jsou k zapůjčení v hotelu Berounka. Příznivci zdravého běhání (jogging) v krásném členitém prostředí Horní Berounky si jistě přijdou na své.

  • cykloturistika je nyní velkým fenoménem, v posledních letech zaznamenala masivní zájem. Cyklisti si dnes díky kvalitnější cyklistické výbavě a dobře značeným cyklistickým stezkám nejen v okolí Berounky mohou jízdu příjemně užít. Hotel Berounka zajišťuje půjčení horských kol včetně cyklistických map. Zájemcům o uzamčení vlastních kol v naší garáži v případě využití našich služeb bude samozřejmě vyhověno.


  • vodní turistika patří na řece Berounce mezi vyhledávané rekreační aktivity pro ty, kteří s vodáckým sportem teprve začínají nebo pro ty, kteří mají malé děti a hledají klidnou řeku. Na své si zde přijdou i školy a organizátoři turistických akcí. Berounka je jednou z nejkrásnějších řek ČR a jednou z mála, kde plujete krajem bez silnic, volnou přírodou. Právem je kraj, kudy řeka protéka, nazýván krajem Oty Pavla, spisovatele, který o řece a okolí dokázal poutavě psát. Vodácky nejatraktivnější úsek řeky je její horní tok – od Plzně do Roztok. Na 101,4 km řeky je možné se vylodit přímo pod mostem na udržovaném břehu a zajít na rychlé občerstvení do naší „Country stodoly“ nebo na teplá jídla s posezením na venkovní terase u hotelu Berounka. Zájemcům o zapůjčení lodí včetně doprovodných služeb rovněž vyjdeme vstříc.


2) HOUBAŘENÍ

- v okolí Liblína se nachází mnoho lesních porostů, které tvoří vhodné houbařské podmínky
3) RYBOLOV


- je v našich silách pro Vás zprostředkovat rybářské povolenky

Revír č. 411132 BEROUNKA 4B (52 ha) - správce revíru MO Nižbor, revír č. 411002 BEROUNKA 4A (28 ha) - správce revíru MO Kladno, revír č. 411171 Obecní rybník OTROČÍNĚVES (5 ha) -správce revíru MO Nový Jáchymov
Informace o povolenkách:
- středočeský územní svaz Praha, tel.: 224 934 984


4) MINIGOLF

- dráhový minigolf HOBBY s 9-ti jamkami rovněž pro volné chvíle, náčiní k zapůjčení u obsluhy restaurace hotelu Berounka.

Aktuality* * *


 

* * *